Projekt domu Mikrus WAH1556

Powierzchnia użytkowa: 61,69 m²
Pokoje (bez salonu): 3
Stanowiska garażowe: 0
Łazienki + toalety: 2
Kąt nachylenia dachu: 42°
Min. szer. i dł. działki: 15,28 x 15,28 m
Konstrukcja: Murowana

Projekt domu Mikrus WAH1556 Opinie

Zdecydowałam się na projekt Mikrus WAH1556, ponieważ od początku zależało mi na niedużym domku. Jego wymiary świetnie wpisały się na naszą niewielką działkę, a dodatkowo mały budynek jest ekonomiczny w budowie oraz późniejszej eksploatacji. Nie jesteśmy bardzo liczną rodziną, więc nie mieliśmy potrzeby realizowania ogromnej rezydencji, a metraż Mikrusa wydał mi się dla nas optymalny.Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. 2 lata. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów i wszystko odbyło się naprawdę sprawnie. Większość użytych przez nas materiałów była zgodna z zalecaną technologią – ściany wymurowaliśmy z gazobetonowych bloczków, a następnie ociepliliśmy je styropianem. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. W przeciągu zimy zużywamy ok. 1,5 tony węgla, jednak w kotle palimy również drewnem. Postanowiliśmy wprowadzić zmianę w pokryciu dachowym i zamiast dachówki ceramicznej zastosowaliśmy blachodachówkę. Myślę, że oszacowany przez architekta kosztorys został poprawnie wyliczony – bez trudu zmieściliśmy się w sugerowanej kwocie.Projekt Mikrus WAH1556 przewiduje na poddaszu trzy sypialnie, aczkolwiek my postanowiliśmy wykonać dwie większe. Dopasowaliśmy je do wielkości naszej rodziny, ale myślę że oryginalna wersja spełniłaby potrzeby czwórki domowników. Kolejną wprowadzoną przez nas modyfikacją była rezygnacja z okna tarasowego w salonie – w tym miejscu wstawiliśmy przeszklenie o tradycyjnych wymiarach.Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Mikrus WAH1556. Budynek jest ekonomiczny, a jego wnętrze funkcjonalne i praktycznie przemyślane. Pod wrażaniem naszego domu są również nasi znajomi, a także zupełnie obcy ludzie, który przechodząc obok niego często pytają nas o nazwę projektu. Trzeba również przyznać, że jest on dosyć niepozorny – z zewnątrz wygląda na mały, jednak wchodząc do środka widać, że jest bardzo pojemny i przestronny. Pozdrawiam.

anetkaa1Klientka Extradom.pl

Posiadamy działkę letniskową położoną w cichej i spokojnej okolicy. Chcieliśmy postawić na niej domek, w którym moglibyśmy odpocząć w wolnych dniach z dala od miejskiego zgiełku. Jednocześnie chcieliśmy, aby był on dopasowany do warunków całorocznych, tak aby móc spędzać w nim czas nawet w trakcie zimowych miesięcy. Szukając odpowiedniego projektu zwracaliśmy uwagę na domy o niedużym dużym metrażu ok. 60 m². Taka powierzchnia jest w pełni optymalna do okresowego mieszkania, a jednocześnie w połączeniu z prostą konstrukcją zapewnia szybką i tanią realizację. Oglądając różne propozycje natrafiliśmy na projekt Mikrus WAH1556. Spełniał wszystkie interesujące nas kryteria i w całości przypadł nam do gustu, więc finalnie zdecydowaliśmy się na jego zakup.Projektowa dokumentacja techniczna była bardzo dobrze sporządzona, a wszystkie prace budowlane przebiegły sprawnie i po naszej myśli. Całą budowę udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Od momentu rozpoczęcia wykopów fundamentowych, do możliwości użytkowania domu minęło w naszym przypadku zaledwie 14 miesięcy. Ściśle trzymaliśmy się zalecanej przez architekta technologii i tym samym wszystkie zastosowane materiały są zgodnie z wytycznymi projektu. Budynek został postawiony przy użyciu bloczków z betonu komórkowego Ytong, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Kosztorys oszacowany przez autora projektu Mikrus WAH1556 został dokładnie wyliczony zarówno w kwestii wydatków związanych z robocizną jak i materiałami. Koszty naszej inwestycji były bardzo zbliżone do podanej w nim kwoty i uważam, że przyszli Inwestorzy śmiało mogą się nim sugerować.Projekt domu Mikrus WAH1556 przystosowany jest do ogrzewania gazowego, jednak my zdecydowaliśmy się na zamontowanie pieca na paliwo stałe. Aby móc zmieścić go w dosyć niedużej kotłowni, zrezygnowaliśmy z komina od kominka w salonie. Brak tego elementu w strefie wypoczynkowej zwiększył dodatkowo jej przestronność. Ponadto, chcąc uniknąć przedostawania się dymu do części mieszkalnej, wejście do pomieszczenia technicznego wykonaliśmy od zewnątrz. Przyszłym Inwestorom proponowałbym również zmianę w kwestii okien w pokojach na górze. Sypialnie są dosyć nieduże, zaś przeszklenia sięgają niemalże od podłogi do sufitu. Co prawda, tak spore okna prezentują się naprawdę dobrze, jednak ich zmniejszenie ułatwi umeblowanie i aranżację pomieszczeń.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Mikrus WAH1556 od początku nam odpowiadał, dlatego postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z oryginalną wersją. W dalszym ciągu dostrzegam w rozkładzie same plusy i jestem bardzo zadowolony z dokonanego wyboru. Wnętrze zostało wyjątkowo funkcjonalnie zagospodarowane. Brak w nim zbędnych, niewykorzystanych przestrzeni, a nowy dom rekreacyjny w całości spełnia wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Jest on dokładnie taki o jakim marzyliśmy od samego początku. Pozdrawiam.

Mariusz PałuszkaKlient Extradom.pl

Zdecydowaliśmy się na projekt Mikrus WAH1556, ponieważ w całości spełniał nasze oczekiwania. Od początku zależało nam na niedużym domku – jesteśmy 3-osobową rodziną, więc większy metraż nie byłby potrzebny, a dodatkowo wiązałby się z wyższymi kosztami budowy oraz późniejszej eksploatacji. Układ pomieszczeń przewidziany w Mikrusie od razu przypadł do gustu mojej żonie, a ponadto budynek spodobał nam się pod względem wizualnym.Cała realizacja odbyła się szybko i bardzo sprawnie, a fachowcy nie zgłaszali żadnych uwag do dokumentacji technicznej. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego domu minęło zaledwie 8 miesięcy. Myślę, że spokojnie można sugerować się kwotą oszacowaną przez projektanta, dotyczącą postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym. My zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym i wiele prac wykonałem sam, a ponadto mam własną piaskownię, więc w naszym przypadku koszta były nawet niższe.Ściany wymurowaliśmy z bloczków Ytong, a dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, zaś na poddaszu zastosowaliśmy 20 cm wełny mineralnej. Na większości powierzchni domu zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. To rozwiązanie świetnie się sprawdza, gdyż nawet nie mamy potrzeby włączania kaloryferów. Obecnie jesteśmy w trakcie drugiej zimy w nowym domu. Ogrzewamy w nim tradycyjnym piecem, w którym palimy drewnem. Podczas ubiegłego sezonu zużyłem 5 m³ opału. Co prawda, zima w zeszłym roku nie była bardzo mroźna, jednak podejrzewam, że i w tym starczy nam taka ilość drewna.Projekt Mikrus WAH1556 przewiduje wstawienie kilku okien połaciowych, jednak my zrezygnowaliśmy z tych elementów, ponieważ są dosyć kłopotliwe w użytkowaniu. Duże okna balkonowe na ścianach szczytowych w zupełności wystarczają – dzięki nim pokoje na poddaszu są odpowiednio oświetlone. Dodatkowo, po jednej stronie budynku wykonaliśmy balkon, który efektownie się prezentuje. Kosztem części kotłowni wygospodarowaliśmy niewielką pralnię. Był to dobry pomysł, aczkolwiek teraz zdecydowałbym się na poszerzenie kotłowni o ok. 0,5 m, gdyż obecnie jest ona dosyć mała. Myślę, że warto to rozważyć.Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Mikrus WAH1556 jest funkcjonalny i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Wygodnym rozwiązaniem jest uwzględnienie łazienek na obu kondygnacjach. Co prawda, metraż domu nie jest zbyt duży, ale mimo to w pełni komfortowy dla naszej 3-osobowej rodziny. Myślę, że nawet pięcioro domowników mogłoby bez problemu zamieszkać na takiej powierzchni. Jeśli przyszłym inwestorom zależy na prostym i tanim w budowie domu, śmiało mogę polecić ten projekt. Pozdrawiam.

Vivi1556Klient Extradom.pl

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *