Projekt domu Abra 2 BSE1003
Powierzchnia użytkowa: | 107,44 m² |
---|---|
Pokoje (bez salonu): | 3 |
Stanowiska garażowe: | 2 |
Łazienki + toalety: | 2 |
Kąt nachylenia dachu: | 30° |
Min. szer. i dł. działki: | 22,45 x 26,15 m |
Konstrukcja: | Murowana |
Projekt domu Abra 2 (BSE1003) Opinie
Spośród wielu oglądanych propozycji różnych budynków, moja żona natrafiła na projekt domu Abra 2 BSE1003, który finalnie zrealizowaliśmy. Ukazany na rysunkach obiekt bardzo przypadł żonie do gustu, a ponadto uwzględniał rozwiązania, na jakich od początku nam zależało. Chcieliśmy aby w bryle przewidziany był duży, dwustanowiskowy garaż, a w kwestii wnętrza priorytetem był wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Istotny wpływ na wybór projektu Abra 2 miał również fakt, iż zaplanowany w nim układ idealnie pasował do naszej działki pod kątem ułożenia względem stron świata. Przeszklenia w salonie wychodzą w naszym przypadku na południe, dzięki czemu część wypoczynkowa jest słoneczna i jasna przez cały dzień.Przyznam, że w trakcie budowy natrafiliśmy na pewne trudności, aczkolwiek były spowodowane wyłącznie nieodpowiednim podejściem wykonawców. Na szczęście nie miało to znaczącego wpływu na przebieg całej realizacji, a sam projekt pod względem techniczny był jak najbardziej poprawnie sporządzony. Od rozpoczęcia prac, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło w naszym przypadku trochę ponad 1,5 roku.
Myślę, że gdybym zdecydował się na tanie materiały udałoby mi się zmieścić w kwocie podanej w Extra Indexie, aczkolwiek uważam że dom to inwestycja na lata i nie warto oszczędzać na kluczowych materiałach. Wszystkie użyte przez nas cechują się bardzo wysoką jakością i przekroczyliśmy sugerowane koszty. Budynek w stanie surowym zamkniętym wyniósł ok. 200-220 tys. zł. Do jego postawienia użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Solbet. Postanowiliśmy zmienić zalecany w projekcie Abra 2 BSE1003 lekki strop drewniany na konstrukcję Teriva – jest solidniejsza, a różnica w kosztach była wyższa jedynie o 5 tys. zł. Wszystkie okna oraz drzwi wejściowe cechują się wyjątkowo dobrymi parametrami w kwestii energooszczędności, a dach pokryliśmy wysokiej klasy blachodachówką modułową Ruukki z 40-letnią gwarancją.W domu ogrzewamy gazem, tak więc niewielki piecyk gazowy mogliśmy wstawić do dużego garażu, co pozwoliło nam na rezygnację z kotłowni. Kosztem jej części powiększyliśmy łazienkę, zaś pozostały metraż kotłowni przeznaczyliśmy na zrobienie schowka gospodarczego na chemię. Oprócz tego, lekko przesunęliśmy ścianki działowe w części nocnej, tak iż obecnie główna łazienka jest nieco większa a mniejsze sypialnie mają równą powierzchnię. Dodatkowo postanowiliśmy wydłużyć garaż, a przy nim, od bocznej strony domu zrobiliśmy wiatę na drewno do kominka. Świetnym pomysłem była również zamiana ścianki działowej między kuchnią a spiżarnią, na zabudowany regał – dzięki temu zaoszczędziliśmy miejsca, a spiżarnia jest praktyczniejsza, gdyż możemy zmieścić w niej więcej rzeczy. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek moja żona obecnie rozważyłaby lekkie powiększenie salonu.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z garażem dwustanowiskowym Abra 2 BSE1003. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku bardzo nam się spodobał, a jedynie drobne kosmetyczne poprawki wystarczyły, aby w pełni dostosować go do wszystkich naszych oczekiwań. Wnętrze naszego nowego domu jest funkcjonalne i w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.ulaalKlientka Extradom.pl
Od początku byliśmy zainteresowani budową niedużego domu o metrażu ok. 110 m². Istotnym kryterium podczas poszukiwań był również dwustanowiskowy garaż uwzględniony w bryle. Przeglądając propozycje spełniające powyższe wymagania natrafiliśmy na projekt Abra 2 BSE1003, który w całości bardzo przypadł nam do gustu. Szczególnie spodobał się nam funkcjonalnie zaplanowany układ pomieszczeń i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.Wszystkie prace budowlane udało się wykonać sprawnie i po naszej myśli. Realizacja przebiegała stosunkowo szybko, gdyż całą inwestycję łącznie z wewnętrznymi wykończeniami zakończyliśmy w przeciągu dwóch lat. Ściany zostały wymurowane z bloczków Ytong, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zdecydowaliśmy się na podwyższenie budynku i koszty naszej budowy zwiększyły się, aczkolwiek myślę, że decydując się na realizację projektu domu Abra 2 BSE1003 nawet w całości zgodnie z oryginałem i tak bezpieczniej założyć nieco wyższe wydatki w stosunku do oszacowanych.
Rozmieszczenie wnętrza w projekcie domu Abra 2 BSE1003 zostało wyjątkowo praktycznie przemyślane i wiedzieliśmy, że wprowadzenie jedynie drobnych zmian w całości dopasuje go do wszystkich naszych oczekiwań. Postanowiliśmy zatem nieco powiększyć główną łazienkę kosztem części znajdującego się obok pokoju. Pozostałą jego powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby. Póki co dwie sypialnie jak najbardziej nam wystarczają, a jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba zawsze możemy zaadaptować poddasze, tym bardziej że po podniesieniu ścianki kolankowej jest ono naprawdę przestronne. Biorąc pod uwagę możliwość użytkowego zagospodarowania góry, w miejscu pierwotnie przewidzianej małej ubikacji zrobiliśmy schody. Innych zmian nie wprowadzałam i obecnie w nowym domu dostrzegam same plusy. Teraz ewentualnie zastanowiłabym się nad nieco innymi zmianami – lepszym pomysłem od podwyższenia domu okazałoby się jego poszerzenie i wydłużenie o 1 m. Myślę więc, że przyszli Inwestorzy Abra 2 BSE1003 powinni rozważyć również i taką opcję.Dom ułożony został na działce w ten sposób, iż przeszklenia w sypialniach wychodzą na północ, zaś okno w jadalni na południe. Tym samym front znajduje się od strony zachodniej, a taras na wschodzie. Ilość, wielkość i rozmieszczenie okien jest w tym przypadku idealne, z czego jestem naprawdę zadowolona. Część dzienna jest doskonale oświetlona praktycznie od rana do wieczora. Pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, iż wbrew pozorom zadaszenie nad tarasem nie ogranicza dostępu słońca do salonu.
Wybór projektu domu parterowego Abra 2 BSE1003 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Dużą zaletą jest z pewnością widoczny podział wnętrza na strefy – sypialnie domowników są wyraźnie oddzielone od części wypoczynkowej, co jest istotne np. podczas odwiedzin gości. Nowy dom jest w pełni komfortowy i spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.Paula i MaciejKlienci Extradom.pl
No comment