Projekt domu Laredo BBE1013

Powierzchnia użytkowa: 114,80 m²
Pokoje (bez salonu): 3
Stanowiska garażowe: 2
Łazienki + toalety: 2
Kąt nachylenia dachu: 30°
Min. szer. i dł. działki: 24,65 x 25,08 m
Konstrukcja: Murowana

Projekt domu Laredo BBE1013 Opinie

Poszukując właściwego projektu priorytetem były dla nas pomieszczenia zlokalizowane na jednym poziomie, a spośród propozycji budynków parterowych, najbardziej spodobał się nam projekt Laredo BBE1013. Bryła wyróżnia się bardzo atrakcyjną formą i w kwestii wizualnej wyjątkowo przypadł nam do gustu. Istotny wpływ na decyzję o jego realizacji miał również uwzględniony w nim rozkład wnętrza. Wydał się bardzo funkcjonalnie przemyślany i spełniał nasze oczekiwania. Duże znaczenie miał dla mnie układ kuchni – pozwalał na wykorzystanie zakupionych we wcześniejszym domu mebli, które bardzo chciałam zatrzymać.Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu całej inwestycji. Współpracowaliśmy z doświadczonym kierownikiem budowy oraz profesjonalną ekipą fachowców, którzy ze wszystkim doskonale sobie poradzili. Prace przebiegły sprawnie i zgodnie z planem. Postawienie oraz pełne wykończenie nowego domu zajęło nam 16 miesięcy. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków. Strop wykonaliśmy w lekkiej, drewnianej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że realizując projekt domu Laredo BBE1013, na etapie stanu surowego zamkniętego można zmieścić się w oszacowanej przez architekcie kwocie ok. 260 tys. zł. Cała realizacja łącznie z wykończeniami wyniosła nas ok. 500 tys. zł. Warto jednak wziąć pod uwagę, że stawki budowlane w różnych regionach kraju są inne – u nas na szczęście nie są one zbyt wygórowane.Warunki zabudowy obowiązujące na naszej działce, określają iż wszystkie budynku muszą posiadać poddasze użytkowe.

Od początku zależało nam na domu parterowym, jednak z racji konieczności dopasowania go do wymagań gminnych musieliśmy podnieść budynek na ściance kolankowej o 20 cm. Na szczęście, nie ujęło mu to uroku -dom w dalszym ciągu doskonale się prezentuje. Dodatkowo, wyprostowaliśmy boczną ścianę szczytową i nieco wydłużyliśmy bryłę, tak aby oba pokoje mały ok. 16 m². Nie potrzebowaliśmy aż trzech sypialni, dlatego powierzchnię jednej z nich wykorzystaliśmy na zrobienie garderoby i pomieszczenia gospodarczego. Muszę przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł. Oprócz tego, przyłączyliśmy toaletę do łazienki i postanowiliśmy nieco powiększyć kotłownię, kosztem części garażu.
Obecnie myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby wydłużenie garażu, tak aby móc poszerzyć ją jeszcze bardziej. Zrezygnowaliśmy z narożnego okna w salonie, aczkolwiek teraz nieco tego żałujemy. Okazuje się, że narożne przeszklenie w tym miejscu było dobrze przemyślane i lepiej doświetlałoby część dzienną. Innym Inwestorom projektu domu projekt Laredo BBE1013 mogę jeszcze doradzi pomyślenie nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby na usunięcie ścianki w wiatrołapie,co nada mu wrażenie większej przestronności.Decyzja o wyborze projektu domu parterowego Laredo BBE1013 okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę. Kilka zmian w całości dopasowało go do wszystkich naszych potrzeb i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Wnętrze nowego domu jest bardzo funkcjonalne, część dzienna jest przestronna, a wejścia do kuchni z hallu i salonu zostały ciekawie rozwiązane. Oprócz świetnego wnętrza, bardzo cieszy mnie również zewnętrzny wygląd budynku. Przyciąga wzrok i wyróżnia się na tle innych, a w dodatku często słyszymy pochlebne słowa na temat jego wyglądu. Pozdrawiam.

beata***Klientka Extradom.pl

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *